You are here
Home > Zdrowie > Rwa ramienna – objawy i przyczyny

Rwa ramienna – objawy i przyczyny

rwa ramienna

Zespołem korzeniowym możemy określić schorzenie, jakim jest rwa ramienna. Jest to choroba, która najczęściej występuje u człowieka. Objawia się promieniującym bólem od okolic karku do ramienia, a nawet przebiega wzdłuż całej kończyny i sięga po palce.

Jakie są przyczyny rwy ramiennej?

Niekiedy dolegliwości, wywołane rwą ramienną, określane są również rwą barkową. Występują w wyniku zapalenie, bądź też są objawem zespołu bolesnego barku. Zasadniczą przyczyną schorzenia są zmiany zwyrodnieniowe w okolicy stawu barkowego, które powodują bolesność i duży dyskomfort, uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności.

Dlaczego pojawia się rwa ramienna?

Najczęściej rwa ramienna jest wynikiem zmian zwyrodnieniowych, które następują w kręgosłupie w odcinku szyjnym. Może być ona również wynikiem zmian w obrębie krążka międzykręgowego czyli powszechnej dyskopatii a także stawów międzykręgowych. Występuje ucisk korzeni nerwowych a to z kolei prowadzi do powstania stanu zapalnego.

Konsekwencją jest więc ból, a także wiele innych dolegliwości, które występują w obrębie barku i ręki. Niekiedy obok rwy barkowej, równolegle z nią pojawia się rwa kulszowa, która również jest schorzeniem, jakie należy do tzw. „zespołów korzeniowych”. Choroba ta pojawić się może w każdym wieku, bez względu na zawód jaki wykonujemy. Istotne jest szybkie podjęcie jej leczenia.

Dodaj komentarz

Top