You are here
Home > Sprzęt > Rodzaje medycznych poduszek

Rodzaje medycznych poduszek

poduszka medyczna

Poduszki medyczne przeznaczone są do spania, ćwiczeń, siedzenia. Mają bardzo duże i różnorodne zastosowanie, dlatego mają bardzo szerokie zastosowanie. Jeżeli więc spędzamy wiele godzin pracując przy komputerze, biurku lub chcemy zapewnić sobie komfortowy sen wówczas na pewno warto zdecydować się na poduszkę ortopedyczną.

80 % Polaków cierpi z powodu bólu kręgosłupa

Niemalże 80 % Polaków cierpi z powodu bólu kręgosłupa. Wielu z nas boryka się z problemem bólu przewlekłego, a część odczuwa sporadycznie dolegliwości. Jeżeli ból pleców utrzymuje się ponad trzy miesiące, uznać go można za przewlekły i często jest on przyczyną zwolnień lekarskich. Wszystko dlatego, że każdego dnia negatywnie wpływamy na zdrowie naszego kręgosłupa. Cechują nas złe nawyki, mamy zbyt mało ruchu, a również śpimy w nieadekwatnej pozycji. Na temat schorzeń kręgosłupa, przeczytasz również TUTAJ.

Jak zaradzić bólom kręgosłupa?

Czy możemy pokonać ból kręgosłupa? Oczywiście, ponieważ wystarczy zmienić swój dotychczasowy tryb życia na aktywny, przez co zmniejszymy napięcia mięśniowe. Zastosować warto również poduszki ortopedyczne, które pozytywnie wpłyną na stan naszego zdrowia. Poduszki możemy stosować niemalże wszędzie. W pracy, w domu pracując przy komputerze, ale przede wszystkim śpiąc.

Istnieje wiele rodzajów poduszek ortopedycznych. Warto wymienić:

  • Poduszki ortopedyczne do siedzenia, które są niezwykle ważnym elementem, gdyż wielu z nas ponad 8 godzin dziennie spędza w pozycji siedzącej. Poduszka sprawia, że nasza pozycja wówczas jest bardziej ergonomiczna, zaś kręgosłup nie boli.
  • Poduszka ortopedyczna do spania jest idealnym asortymentem jeżeli chcemy spać zarówno komfortowo, jak i zdrowo. Poduszka zapewnia naszemu kręgosłupowi naturalną pozycję i krzywiznę kręgosłupa w czasie snu. Rano budzimy się bardziej wypoczęci, zrelaksowani i nie odczuwamy bólu pleców.
  • Poduszka ortopedyczna z pamięcią- to nowoczesny rodzaj poduszek medycznych. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób które chcą zadbać o profilaktykę chorób kręgosłupa, a także pozbyć się dolegliwości bólowych.

Dodaj komentarz

Top