You are here
Home > Zdrowie > Rodzaje poduszek ortopedycznych do samochodu

Rodzaje poduszek ortopedycznych do samochodu

poduszki do samochodu

Nawet jeśli lubimy podróżować samochodem, to nasz kręgosłup będzie po przebyciu wielu kilometrów zmęczony. Pozostawanie w tej samej pozycji przez długi czas, przez wiele godzin jest powodem do tego, że ów kręgosłup jest przeciążony, jest zmęczony, a napięcie wywołane tą pozycją powoduje, że mamy do czynienia z naciskiem na poszczególne kręgi, że mamy do czynienia także z naciskiem na rdzeń kręgowy.

Jak wygodnie podróżować?

Bez wątpienia w tej sytuacji dobrze jest sięgnąć po coś, co może nam w tej sytuacji pomóc. Bynajmniej nie chodzi na pewno o przerwanie podroży, o ograniczenie podróży. Raczej będziemy chcieli wskazać na nieco inne rozwiązanie, którym jest sięgnięcie po specjalistyczną poduszkę ortopedyczną z przeznaczeniem do samochodu. Takich poduszek mamy na rynku bardzo wiele, ale chodzi o to, aby trafić na tę profesjonalną i dla nas odpowiednią. Na pewno bardzo ważną kwestią jest w tym miejscu kształt owej poduszki ortopedycznej.

Możemy mieć bardzo różne kształty, aczkolwiek najczęściej możemy się zetknąć z poduszkami w kształcie rożków, które doskonale podpierają odcinek szyjny oraz z poduszkami przeznaczonymi ma odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Taka poduszka może być miękka lub też twarda w zależności od naszych preferencji. Na pewno jednakże mamy w tym względzie na naszym rynku do czynienia z dosyć dużym wyborem. O poduszkach przeczytamy również TUTAJ.

Postaw na wysoką jakość

Oczywiście liczyć się będzie wysoka jakość takiej poduszki, gdyż tylko wysoką jakością jesteśmy w stanie pomóc naszemu kręgosłupowi podczas  długiej i wyczerpującej podróży. Sekret działania owego produktu tkwi w materiale, a jest nim specjalistyczna pianka, dzięki której można mówić o bardzo dobrym dopasowaniu do kształtu ciała danej osoby. Tym samym mamy wówczas do czynienia ze zniesieniem naprężeń i obciążeń kręgosłupa, mamy do czynienia ze znacznie większym komfortem jazdy, co równocześnie też przekłada się oczywiście na większą koncentrację za kółkiem, a tym samym na większe bezpieczeństwo jazdy. Nie ma żadnego innego produktu, który zapewniałby nam tak duży komfort jazdy.

Dodaj komentarz

Top