You are here
Home > Zdrowie > Jak radzić sobie wiele godzin za kierownicą?

Jak radzić sobie wiele godzin za kierownicą?

poduszka do siedzenia

Jeżeli często podróżujesz, a może pracujesz w zawodzie kierowcy doskonale zdajesz sobie sprawę, że twój kręgosłup narażony jest na negatywne skutki jazdy. Odczuwasz wstrząsy, a one skutkują nie tylko zmęczeniem, ale także pojawiają się dolegliwości bólowe pleców oraz liczne mikrourazy kręgów. Z czasem ten stan rzeczy może stać się przyczyną  poważnych, często nieodwracalnych zwyrodnień kręgosłupa.

Jak bezpiecznie podróżować?

Osoby, które spędzają wiele godzin za przysłowiowym kółkiem z całą pewnością odczuwają negatywne reakcje kręgosłupa. Pojawia się uczucie zmęczenia, sztywność mięśni, ból, zaś w efekcie różnorodne schorzenia kręgosłupa, a nawet dysplazje. Z tego też względu osobom, które często siedzą za kierownicą lub też podróżują jako pasażerowie polecane są specjalnie zaprojektowane poduszki ortopedyczne do samochodu. To właśnie one w dużym stopniu zwiększają komfort użytkowników a także doskonale niwelują silne obciążenie kręgosłupa. O poduszkach ortopedycznych przeznaczonych do siedzenia przeczytasz również TUTAJ.

Poduszki lędźwiowe do samochodu

Największą popularnością wśród poduszek ortopedycznych cieszą się nakładki medyczne na fotel kierowcy. Są to tak zwane poduszki lędźwiowe, które mają niewielkie rozmiary i są wykonane z trwałej pianki. Poduszki lędźwiowe cechują się odpowiednim wyprofilowaniem, dlatego można stosować je zarówno w samochodzie jak i w domu, czy nawet w miejscu pracy. Głównym zadaniem poduszek ortopedycznych do siedzenia, jest utrzymanie optymalnej, anatomicznej pozycji kręgosłupa a także jego podparcie. Zapobiegają więc dolegliwością, które związane są z przeciążeniem dolnej partii pleców.  Poduszki te mocowane są bardzo łatwo. Wyposażone są bowiem w system pasów do oparcia fotela.

Z całą pewnością warto korzystać z rozwiązań medycznych, jakie zapewniają nam poduszki ortopedyczne. To znakomity sposób aby odciążyć kręgosłup, pozbyć się bólu i zlikwidować ryzyko schorzeń.

Dodaj komentarz

Top