You are here
Home > Pilates > Rollery do pilates

Rollery do pilates

pilates

Pilates należy do grupy tych form ćwiczeń, dzięki którym można uzyskać bardzo wiele różnych celów. Na pewno na ich atrakcyjność wpływa fakt, że są to ćwiczenia bardzo proste. Tym samym mogą do nich przystąpić osoby początkujące, nie mające żadnej wiedzy ani też doświadczenia. Nie ma potrzeby posiadania zaawansowanej kondycji fizycznej, ponieważ są to dosyć proste ćwiczenia.

Indywidualnie czy grupowo?

Pilates to ćwiczenia bardzo łatwe, ale jednocześnie też wymagają bardzo dużej dokładności. Tym samym nie zaleca się ich wykonywania we własnym domu. Można bowiem nie uzyskać owej dokładności i tym samym można nie uzyskać zamierzonych efektów. Pilates w zorganizowanych grupach może dać bardzo wiele pozytywnych efektów. Można mówić o wyszczupleniu sylwetki własnego ciała, można mówić o wzmocnieniu różnych partii mięśniowych, w tym głównie mięśni pleców. Istotnym elementem w ćwiczeniach pilates jest korzystanie ze specjalistycznego sprzętu. Przede wszystkim pozwala on zwiększyć możliwości ćwiczenia oraz ich efektywność. Tego sprzętu mamy dosyć sporą ilość, a więc ważne jest wybranie takiego, który będzie odpowiedni do stawianego przez siebie celu.

Stosowanie rollerów

Na rynku mamy do czynienia z różnymi rodzajami rollerów przeznaczonych do ćwiczeń pilates. To prosty sprzęt, dzięki czemu można go używać we własnym domu. Niemniej jednak znajduje się on na wyposażeniu każdego klubu fitness. Co można uzyskać dzięki stosowaniu rollerów? Wskażemy na:

– wspomaganie prawidłowego oddychania

– niwelowanie bólów pleców

– wzmocnienie mięśni gładkich

Dostępnych rollerów na rynku jest bardzo wiele. Tym samym istotnym elementem jest ich odpowiedni dobór. Bardzo ważna jest, jakość rollera. Konkretnie rzecz  ujmując należy postawić na wysoką jakość sprzętu. Rollery są wykonywane ze specjalistycznej pianki. Jej wysoka jakość jest gwarancją skuteczności. O efektach ćwiczeń przeczytasz również TUTAJ.

Rollery do pilates powinny być wykonane z takiej pianki, która z kolei będzie gwarantować odpowiednio wysoką twardość przedmiotu. Poza tym również bardzo istotne będzie to, aby materiał ten był odporny na wchłanianie potu. Jest to istotne zarówno z uwagi na bezpieczeństwo jak i ze względu na komfort ćwiczenia.

Poza wskazanymi rollerami, w ćwiczeniach pilates stosowanych jest wiele innych rodzajów sprzętu. Przede wszystkim są to reformery, które stanowią najbardziej zaawansowany technicznie sprzęt pozwalający na wykonanie szeregu różnych pozycji ćwiczeniowych. Dzięki temu można realizować bardzo wiele różnych celów treningowych.

Dodaj komentarz

Top