You are here
Home > Rehabilitacja > Sposoby na rehabilitację we własnym domu

Sposoby na rehabilitację we własnym domu

rehabilitacja w domu

Aktywne uprawianie sportu, nagły ruch, zbyt duże obciążenie… to wszystko może doprowadzić do kontuzji pleców. Ratunkiem mogą okazać się proste sposoby na rehabilitację we własnym domu za pomocą odpowiednio do tego przeznaczonych ćwiczeń oraz poduszek ortopedycznych. Przedstawione ćwiczenia będą bardzo proste do wykonania i nie wymagające żadnego sprzętu. Skupiają się jedynie na rozluźnieniu dolnego odcinka kręgosłupa oraz wzmocnieniu jego mięśni, a także brzucha i nóg. Natomiast z poduszkę ortopedyczną powinno się wdrożyć podczas snu, ale o tym na końcu.

Proponowane ćwiczenia:

  • Skręty w leżeniu – Należy położyć się płasko na plecach, wyciągając ręce na boki w linii barków. Następnie konieczne jest wykonanie wdechu i podniesienie nóg do pionu, wykonanie wydechu i opuszczenie wyprostowanych nóg na podłoże po lewej stronie. Palce stóp powinny dotykać lewej ręki, a ramie nie może oderwać się od podłogi. W tej pozycji należy postarać się wytrzymać ok. 15-20 sekund i powtórzyć czynność na drugą stronę. Jeśli nie jest możliwe wykonanie akurat takiej wersji, to można pomóc sobie zginając kolana.
  • Rozciąganie tylnej części ud – tutaj potrzebny będzie szal, ale chyba nie jest to problematyczną kwestią. Trzeba zarzucić go na lewą stopę, którą wraz z nogą należy podnieść do kąta 90 stopni. Prawa noga musi być aktywna. Następnie koniecznie jest przyciąganie nogi będącej w górze, w kierunku podłogi. Spowoduje to jeszcze mocniejsze przywarcie odcinka lędźwiowego do podłogi. Powinno się starać oddalić lewe biodro od głowy. Finalnie trzeba wytrzymać w tej pozycji około minuty i zmienić nogę.

Wykonanie tego zestawu dwóch ćwiczeń nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Dlatego pojawia się propozycja skorzystania z wspomnianych na początku poduszek ortopedycznych. Ich projekt został opracowany zgodnie z wytycznymi ortopedów. Przekłada się to na ich bardzo zbawiennie działanie jeśli chodzi o bóle pleców, szyi, karku, a także wielu innych dolegliwości.

One thought on “Sposoby na rehabilitację we własnym domu

  1. najlepiej domową rehabilitację łączyć z profejsonalnym klicznym leczeniem – ja łączę te ćwiczenia z zabiegami w KRręg-Clinic i jestem bardzo zadowolony :

Dodaj komentarz

Top