You are here
Home > Sport > Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń

taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń należą do grona jednych z najpopularniejszych przyrządów stosowanych podczas treningów. Jest to gadżet przeznaczony dla osób pragnących efektywniej wykorzystać czas ćwiczeń. Są też świetnym urozmaiceniem w trakcie aktywności. Ćwiczenia z taśmami angażują mięśnie, które są odpowiedzialne za prawidłowe utrzymanie równowagi i postawy ciała. Obowiązuje zasada, że im większy opór gumy, tym bardziej zaangażowane są nasze mięśnie. Nie należy jednak przesadzać, gdyż możemy je sobie ponaciągać, zwłaszcza, jeśli wcześniej nie przeprowadzimy podstawowej rozgrzewki.

Co dają taśmy?

Opór taśm treningowych powinien być przede wszystkim dostosowany do naszych możliwości i ćwiczeń, które chcemy wykonywać. Gumy do ćwiczeń świetnie sprawdzają się nie tylko podczas treningów wzmacniających, ale też mobilizacyjnych, stabilizujących czy nawet podczas rehabilitacji. Taśmy do ćwiczeń są zwykle niewielkich rozmiarów, co jest ich kolejną mocną stroną. Dzięki temu możemy je zabrać ze sobą nie tylko na siłownię, ale również na wakacje, urlop czy do parku. Możemy je zabrać w każde miejsce, w które nie wyobrażamy sobie dźwigać ciężkich hantli.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm. Są na przykład gumy oporowe do ćwiczeń siłowych, zazwyczaj dostępne w formie lateksowej pętli. Są one grube i solidne, a tym samym odporne na zerwania i uszkodzenia. Istnieją też taśmy pilates czyli gumy fitness i wiele innych. Jest tyle ich rodzajów, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, w zależności z jakim obciążeniem chciałby się zmierzyć.

Dodaj komentarz

Top