You are here
Home > Zdrowie > Trawa cytrynowa w trosce o zdrowie

Trawa cytrynowa w trosce o zdrowie

trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa ma bardzo szerokie spektrum zastosowań w medycynie, dlatego też już wiele lat temu zastosowana została w medycynie ludowej Azji i Ameryki Południowej. Badania potwierdzają, że ma ogromne właściwości zdrowotne, dlatego też uważa się, że wielką wartość ma olejek pozyskiwany z trawy cytrynowej – olejek lemongrasowy.

Właściwości lecznicze trawy cytrynowej

Trawa cytrynowa cechuje się bardzo licznymi właściwościami leczniczymi, dlatego też znalazła zastosowanie w medycynie ludowej, zaś badania medyczne potwierdziły owe właściwości. W Indiach uważa się, że trawa cytrynowa leczy niestrawność oraz poprawia apetyt. Co więcej stosowana jest jako lek przeciwkaszlowy, rozkurczowy, przeciwreumatyczny. Z kolei w Brazylii dodawana jest do popularnego napoju otrzymywanego z yerba mate, dzięki czemu ma on orzeźwiający, cytrynowy aromat.

Trawa cytrynowa pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi, a także poprawia wyniki w leczeniu cukrzycy typu 2. Warto zaznaczyć, że wykazuje ona właściwości bakterio- i grzybobójcze co sprawia, że jest polecana osobom zmagającym się z trądzikiem oraz działa uspokajająco i poprawia nastrój. Warto wspomnieć, że pomaga łagodzić bóle mięśniowe i bóle głowy.

Cytral i jego wszechstronne działanie

Trawa cytrynowa swoje wszechstronne działanie zawdzięcza substancji jaką jest cytral. W trawie cytrynowej jest go około 65 – 85 procent. Badania dowodzą że substancja ta ma również działanie przeciwnowotworowe.

Dodaj komentarz

Top