You are here
Home > Pilates > Ćwiczenia, przy których nie można się nudzić

Ćwiczenia, przy których nie można się nudzić

pilates

Nie zawsze do aktywności fizycznej podchodzimy z dużą dawką optymizmu i z chęcią. Perspektywa wysiłku nie zawsze cieszy, chociaż oczywiście perspektywa efektów już tak. Są jednakże pewne ćwiczenia, które wcale nie muszą nadmiernie męczyć, a które obecnie są bardzo popularne. Mowa jest mianowicie o pilates.

Można mówić o ćwiczeniach bardzo dobrych dla kobiet, dla mężczyzn, dla osób starszych oraz młodszych, o bardzo dobrych ćwiczeniach dla sportowców zawodowych i amatorskich, którzy chcą poprawić swoją kondycję lub też znacznie szybciej chcą dojść do pełni sprawności po odbytej kontuzji. Ich popularność jednakże związana jest z korzyściami. Mowa jest chociażby o:

– wymodelowaniu sylwetki swojego ciała,

– wzmocnieniu mięśni pleców, miednicy oraz innych partii mięśniowych,

– zrelaksowaniu psychicznemu

Takie korzyści bez wątpienia powodują, że popularność owych ćwiczeń jest bardzo duża. Możemy się z takimi ćwiczeniami zetknąć w wielu różnych klubach fitness w całym kraju. Poza tym ich prostota powoduje, że spora grupa osób po prostu chce w nich uczestniczyć.

Pilates w szczegółach

Pilates to nie jeden konkretny plan treningowy. W zakres ćwiczeń pilates możemy włączyć aż 500 różnych pozycji, 500 różnych ćwiczeń. Bardzo ważnym aspektem jest z jednej strony dokładne wykonywanie każdej pozycji, ale to nie wszystko. Istotne jest także zapanowanie nad swoim oddechem. W ten sposób możemy mówić o zachowaniu, o uzyskaniu pełnej harmonii ducha oraz ciała. W odniesieniu do tego aspektu bardzo istotne jest to, aby ćwiczenia pilates były wykonywane pod czujnym okiem fachowego instruktora. Mimo tego, że są to ćwiczenia łatwe, to jednak jakiekolwiek odstępstwa mogą skutkować brakiem oczekiwanych rezultatów, a tym samym zawodem osób ćwiczących i ich zniechęceniem do dalszego wysiłku.

Chcąc bardziej jeszcze przekonać się o bardzo dużych korzyściach płynących z ćwiczenia pilates, warto jest zajrzeć na stronę internetową http://balanced-body.pl/. Pilates jest bardzo popularny nie tylko w naszym kraju, ale de facto na całym świecie. Patrząc na uzyskiwane efekty, jak najbardziej musimy przyznać słuszność tym wszystkim, którzy chcą brać udział w zajęciach pilates. Szczególne słowa uznania oczywiście należą się twórcy, Josephowi Pilatesowi. Działał on i wymyślił te ćwiczenia stosunkowo dawno, ale zyskały one globalną popularność w czasach współczesnych i można mówić, że owa popularność jest coraz większa.

Dodaj komentarz

Top