You are here
Home > Zdrowie > Cudowna moc dziurawca

Cudowna moc dziurawca

dziurawiec

Dziurawiec to niezwykła roślina, która posiada wiele właściwości leczniczych i pomagających nam w codziennym funkcjonowaniu. Jest popularny właśnie ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie. Dziurawiec działa między innymi moczopędnie , uszczelnia naczynia włosowate, działa bakteriostatycznie oraz przeciwbiegunkowo.

Antybiotyczne działanie

Wykazuje też działanie antybiotyczne. Zwiera również olejki eteryczne, sole mineralne, cukry, oraz jest bogatym źródłem witaminy A i witaminy C. Specjaliści zalecają stosowanie dziurawca w schorzeniach związanych z drogami żółciowymi, kamicą żółciową oraz osłabieniem czynności wątroby. Świetnie sprawdza się również  przy zmniejszonym wydzielaniu soku żołądkowego, zgadze, wzdęciach, braku apetytu, biegunkach oraz bólach brzucha, gdyż działa on rozkurczowo na mięście gładkie przewodu pokarmowego. Dziurawiec należy stosować w postaci naparu. Skuteczna będzie już jedna łyżka ziela zalana szklanką wrzącej wody.

Napar z dziurawca

Napar ten powinien pozostać pod przykryciem co najmniej piętnaście minut. Tak powstały napój zaleca się pić do dwóch, trzech razy dziennie. Wypicie go po jedzeniu będzie działać jako środek rozkurczowy, natomiast przed posiłkiem będzie pobudzał wydzielanie soków trawiennych. Bardzo ważny jest fakt, iż napar z dziurawca zwiększa wrażliwość na światło słoneczne, dlatego osoby, które stosują preparaty zawierające dziurawiec nie powinny narażać się na długotrwałe działanie promieni słonecznych, co może grozić oparzeniem i porażeniem słonecznym. Warto też zapoznać się z listą leków, których działanie osłabia przyjmowanie dziurawca.

Dodaj komentarz

Top