You are here
Home > Rehabilitacja > Czy poduszka ortopedyczna może pomóc w rehabilitacji?

Czy poduszka ortopedyczna może pomóc w rehabilitacji?

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Stykamy się obecnie z bardzo wieloma różnymi problemami zdrowotnymi. Między innymi można zauważyć, iż wiele osób cierpi na bóle kręgosłupa, bóle nóg, ogólne zmęczenie. Mogą one wynikać z bardzo wielu różnych przyczyn. Jeśli mówimy o bólach pleców, o bólach kręgosłupa, to mogą mieć one swoje podłoże również w różnego rodzaju przebytych urazach. To zjawisko może mieć zróżnicowane podłoże. Niemniej jednak istotnym elementem jest to, aby mu zapobiegać jak również, aby je leczyć.

Zastosowanie poduszek ortopedycznych

Oczywiście istotna będzie diagnoza schorzenia. Możemy mieć do czynienia ze skrzywieniem kręgosłupa, z przepukliną międzykrążkową, z nadmiernym ściśnięciem kręgów, z różnymi mikrourazami. Przyjmowanie niewłaściwej pozycji podczas pracy, długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej każdego dnia czy też spanie na niewłaściwym materacu mogą znacząco przyczynić się do powstania różnego rodzaju urazów oraz zjawiska bólu.

Poduszki ortopedyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem. Czym są owe poduszki ortopedyczne? To produkt specjalistyczny, który jest sprzedawany w sklepach medycznych. Tylko tam możemy mieć pewność skuteczności działania i bezpieczeństwa. Poduszki ortopedyczne to produkt wykonany ze specjalnego materiału. Mowa jest o piance poliuretanowej, która idealnie dostosowuje się do anatomicznego kształtu danej osoby. Poduszka ortopedyczna może mieć różny kształt, a jej wielkość powinna być dostosowana do każdej osoby z osobna.

Na co pomaga poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to produkt, który pomaga w sytuacji, gdy mamy do czynienia z napięciem mięśni grzbietu, gdy mamy do czynienia z urazami mechanicznymi, gdy zbyt długo przebywamy w pozycji siedzącej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących za biurkiem, za kierownicą samochodu. Dzięki poduszce ortopedycznej możemy mówić o takim działaniu jak:

  • rozluźnienie mięśni pleców
  • zlikwidowanie nacisku na rdzeń kręgowy
  • zlikwidowanie nacisku na poszczególne kręgi

Poduszki ortopedyczne są wykonane ze specjalistycznego materiału i powodują idealne dopasowanie do anatomicznego kształtu każdej osoby. Pomogą przy bolących plecach jak i w podniesieniu jakości snu.

Nie tylko w leczeniu

Warto wskazać na to, że poduszki ortopedyczne nie są produktem, który należy stosować wyłącznie wtedy, gdy mamy do czynienia z urazem mechanicznym lub też gdy dokucza nam ból pleców. Jest to bowiem produkt, który jak najbardziej warto zastosować w sposób profilaktyczny. Z uwagi na to, że dzięki tej poduszce ortopedycznej możemy mówić o uzyskaniu znacznie lepszej jakości snu, to tym samym zaopatrzyć się w nie powinien każdy.

Oczywiście ważne jest to, aby dany produkt dobierać dla siebie w sposób indywidualny. Liczy się bowiem rozmiar i jego dopasowanie do siebie, do własnego ciała. Można także wyróżnić specjalne poduszki ortopedyczne dla kobiet w ciąży, można mówić o poduszkach ortopedycznych dla śpiących na boku, poduszkach do siedzenia czy też specjalnych podkładkach, które często są polecane zawodowym kierowcom.

Bardzo istotne jest to, aby nie tylko zakupić dla siebie jakąkolwiek poduszkę ortopedyczną, ale aby kupić taką, która będzie dopasowana do indywidualnych uwarunkowań. Poza tym bardzo istotne jest to, aby tenże produkt zakupić w specjalistycznych sklepie medycznym. Można tam liczyć na pomoc w wyborze, a poza tym w tych sklepach mamy gwarancję bezpieczeństwa oraz skuteczności działania. W tych miejscach poduszki ortopedyczne są bowiem sprzedawane ze specjalnym certyfikatem stanowiącym potwierdzenie jakości. Tym samym można mieć pewność skuteczności.

Dodaj komentarz

Top