You are here
Home > Pilates > Kto może trenować pilates?

Kto może trenować pilates?

pilates

Powszechnie uznaje się, że zajęcia pilates skierowane są dla każdego bez wyjątku. W rzeczywistości jednakże nie jest tak do końca. Mówi się, że w pilates mogą brać udział osoby zaawansowane w treningach, osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia, kobiety, mężczyźni, osoby starsze i młodsze. Jak najbardziej więc mowa jest o wszystkich. Zanim jednak odpowiemy na to pytanie, dlaczego pilates nie jest dokładnie dla wszystkich, musimy wskazać na to, czym de facto ów pilates jest? To ćwiczenia, które skupiają się na różnych partiach mięśniowych. Faktem jest, że większość z około 500 różnych pozycji jest bardzo łatwa do zrealizowania, do wykonania, ale jednocześnie też można mówić o pewnych obciążeniach, które dla pewnej grupy osób mogłyby być niebezpieczne. Mowa jest o:

– osobach cierpiących na zakrzepicę, na nadciśnienie, na osteoporozę,

– osobach, które niedawno były poddawane zabiegom chirurgicznym,

– kobietach w ciąży zagrożonej oraz w pierwszym trymestrze ciąży

Przed przystąpieniem do ćwiczeń pilates dobrze jest skonsultować się z lekarzem, który może wskazać na to czy możemy brać w nich udział, czy też raczej nie jest to wskazane.

Plusy ćwiczenia pilates

Mówiąc o pewnych obostrzeniach związanych z ćwiczeniami pilates, będziemy wskazywali na to, że może dojść do pewnych przeciążeń, niewłaściwych reakcji organizmu. Tym samym niebezpieczeństwo jest znacznie bardziej możliwe niż odniesione korzyści. Mówiąc o owym ryzyku związanym z ćwiczeniami pilates przez niektóre grupy osób, nie sposób nie wskazać także na wiele możliwych do odniesienia korzyści.

Przede wszystkim mowa jest o wzmocnieniu mięśni brzucha, o wzmocnieniu mięśni pleców. Tym samym są to bardzo dobre zajęcia fizyczne dla osób borykających się z bólem pleców, z przeciążeniami w ciągu dnia, w pracy. Dzięki zajęciom pilates można znacznie szybciej dojść do pełni zdrowia po różnego rodzaju przebytych urazach, a zwłaszcza tych dotyczących pleców oraz kręgosłupa. Znacznie więcej cennych informacji, które mogą nas przekonać do wzięcia czynnego udziału w zajęciach pilates, można znaleźć na stronie internetowej http://pilatespolska.pl/. Warto zatem zajrzeć tam i zapoznać się z tym, co jest tam umieszczone. Oczywiście w sytuacji, gdy znajdujemy się w grupie pewnego ryzyka, gdy jesteśmy jedną z wyżej wymienionych osób, to w sposób zdecydowany nie powinniśmy brać udziału w zajęciach z zakresu pilates, a przynajmniej powinniśmy tenże udział skonsultować z naszym lekarzem. Jeśli nam pozwoli, to możemy przystąpić do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Top