You are here
Home > Rehabilitacja > Nie bój się kontuzji. Są ortezy

Nie bój się kontuzji. Są ortezy

Procesy leczenia i rehabilitacji nie są najlepszymi procesami, którym podda nas życie. Jednak, niestety, są tego naszego życia nieodłączną częścią – choroby i wypadki się zdarzają, a jeżeli już nie można ich przewidzieć i w konsekwencji uniknąć, to należy ze wszystkich sił starać się dojść do zdrowia w sytuacji, gdy już do nich jednak dojdzie. Skręcenia, zwichnięcia i nadwyrężenia nie są rzeczą przyjemną, a w niektórych, poważniejszych przypadkach, ich skutki możemy odczuwać przez całe nasze późniejsze życie. Żeby do tego nie dopuścić nie należy godzić się na półśrodki. Na zdrowiu oszczędzać nie wolno, bo zdrowie przecież mamy tylko jedno. Na szczęście w dzisiejszych czasach i przy obecnym poziomie rozwoju medycyny z większością urazów i kontuzji, nawet z tymi z sortu najbardziej poważnych można sobie poradzić.

Co na kontuzje?

Każdą kontuzję trzeba wyleczyć – nieleczona może się na nas srogo zemścić i na przykład nieodwracalnie zniszczyć nasze stawy. Jak do tego nie dopuścić? Doskonałym sposobem będzie stosowanie odpowiednio dobranej specjalnie dla nas i pod kątem naszej dolegliwości ortezy. Zalety stosowania ortezy podczas leczenia są naprawdę rozliczne. Ortezy ortopedyczne są bardzo lekkie – praktycznie nie czuć, że się je nosi, co znacznie podnosi komfort użytkowania i pozwala na normalne lub prawie normalne funkcjonowanie. Są wykonane z różnych materiałów i na różne sposoby – oznacza to, że nie ma problemu z doborem ortezy, która idealnie „zajmie się” naszym chorym stawem i sprawi, że najpoważniejsza nawet kontuzja odejdzie w niepamięć.

O czym pamiętać przy doborze ortezy?

Orteza to tylko narzędzie przy leczeniu kontuzji. Żeby narzędzie było skuteczne – musi być właściwie dobrane. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniej ortezy, nawet w sytuacji, gdy mamy już lekarską opinię na ten temat. Ortezę, jak każdy aparat ortopedyczny, należy dostosować indywidualnie do danego użytkownika – jego trybu życia, wzrostu, a nawet pory dnia, w której będzie stosowana. Dopiero wtedy będzie skuteczna.

Dodaj komentarz

Top