You are here
Home > Rehabilitacja > Rehabilitacja dzieci – NDT-Bobath

Rehabilitacja dzieci – NDT-Bobath

rehabilitacja dzieci

Obecnie rehabilitacja na terenie Polski jest na coraz większym poziomie, rozwija się i udoskonala dlatego też rehabilitacja dzieci staje się coraz to nowszym i skuteczniejszym rozwiązaniem. Dzięki niej zarówno dzieci, jak i niemowlęta mogą wrócić do zdrowia i doskonałego samopoczucia.

Bardzo wielka ilość dzieci musi być objęta procesem rehabilitacji, niekiedy już od pierwszych dni życia. Dzięki nowoczesnej i innowacyjnej rehabilitacji mali pacjenci mogą nauczyć się samodzielności, pokonać chorobę i wszelkie ograniczenia. Oczywiście oprócz metod rehabilitacji liczy się również pomoc fizjoterapeutów ich wiedza i podejście do pacjenta.

NDT-Bobath

NDT-Bobath to terapia z bardzo długą historią, albowiem opracowana została w latach 40 stych XX wieku. Do tej pory, wciąż jest unowocześniana i daje nadzieję na normalną przyszłość dla milionów maluchów. Im wcześniej rozpoczniemy ową terapię, tym jej skutki są bardziej efektowne. Cała terapia jest dopasowana do biologicznego rytmu dziecka, a co niezwykle istotne znacznie ułatwia naukę prawidłowych wzorców ruchu.

Tempo ćwiczeń a także ich wykonywany rodzaj zawsze w terapii dostosowane są do potrzeb dziecka. Za cel możemy postawić umiejętność przyjmowania prawidłowej postawy ciała, wyzbycie się wszystkich ograniczeń ruchowych oraz całkowite odzyskanie sprawności przez dziecko. Terapia zapewnia również wsparcie psychologiczne dla dzieci starszych i ich rodziców. Metoda sprawdza się u dzieci w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Top