You are here
Home > Pilates > Zastosowanie beczek do pilatesu

Zastosowanie beczek do pilatesu

beczka do pilates

Ćwiczenia pilates nie byłyby tak bardzo skuteczne, gdyby nie wykorzystywać w nich odpowiednich maszyn, odpowiedniego sprzętu. Do podstawowych przyrządów, które są stosowane w trakcie ćwiczeń pilates, można na pewno zaliczyć reformery, krzesła jak również beczki. Chcemy tutaj nieco bliżej przyjrzeć się tym ostatnim przyrządom. Współcześnie cieszą się one bardzo dużym wzięciem, wiele osób je wykorzystuje podczas ćwiczenia.

Uniwersalność beczek do pilates

Ćwiczenia pilates wykorzystują bardzo wiele różnych pozycji ćwiczeniowych. Nie byłoby to jednakże możliwe, gdyby nie były dostępne określone przyrządy, w tym właśnie mowa jest o beczkach. Są one sprzętem, który został zaprojektowany oraz stworzony przez samego Josepha Pilatesa, czyli przez twórcę całej metody ćwiczenia. Dzięki beczce można zrealizować bardzo wiele różnych celów, można uzyskać bardzo wiele różnych korzyści. Nie sposób nie wskazać w tym miejscu na:

– zwiększenie elastyczności ciała,

– wzmocnienie wielu różnych partii mięśniowych, w tym głównie mięśni grzbietu,

– poprawa sylwetki oraz postawy ciała,

– wzmocnienie poszczególnych partii mięśniowych,

Budowa beczki do pilates

Sekretem działania beczki do pilates jest przede wszystkim jej budowa. W momencie, gdy Joseph Pilates tworzył ten przyrząd, wzorował się on na beczce po piwie. Dzisiaj jednakże przyrząd ten już nie przypomina takiego rodzaju beczki. Można tutaj powiedzieć, że składa się on z dwóch integralnych, uzupełniających się elementów. Beczka do pilates to sama beczka, czyli półokrągły element w kształcie beczki, na którym można się wyginać, który pozwala na wykonywanie poszczególnych pozycji ćwiczeniowych. Ten element jest wyściełany miękkim materiałem, co zapewnia swego rodzaju wygodę. Poza tym również mamy w drugiej części specjalną drabinkę, na której można oprzeć ręce lub nogi, można zwiększyć swoją stabilność, można tym samym zapewnić sobie znacznie większe bezpieczeństwo podczas ćwiczenia.

Uzyskanie smukłego ciała, usunięcie bólów kręgosłupa, wzmocnienie poszczególnych partii mięśni jest możliwe właśnie dzięki wykorzystaniu beczek. Tak naprawdę pilates bez zastosowania specjalistycznych przyrządów nie jest tak bardzo efektywny jak z tymi przyrządami. Beczki cieszą się sporym powodzeniem nie tylko z uwagi na swoją uniwersalność, ale ponadto również dają one możliwość dopasowania ich do wzrostu każdej osoby z osobna. To bardzo istotny aspekt sprawiający, że owe beczki są przyrządem, na którym mogą ćwiczyć wszyscy bez wyjątku.

Dodaj komentarz

Top