You are here
Home > Pilates > Ćwiczenia na reformerach

Ćwiczenia na reformerach

pilates

W dobie współczesnej mamy do czynienia z bardzo dużą popularnością ćwiczeń pilates. Być może jest tak dlatego, że owe ćwiczenia pozwalają na skuteczne pozbywanie się uporczywych bólów kręgosłupa. Poza tym również dzięki tym ćwiczeniom można zadbać o sylwetkę swojego ciała, o prawidłową postawę, można łatwiej kontrolować swój oddech, można zwiększyć swoją odporność na stres, a więc można zadbać o te wszystkie elementy, które właśnie współcześnie mocno dają się człowiekowi we znaki.

Pilates to ponadto świetny sposób na to, aby wspomóc rehabilitację po różnego rodzaju urazach mechanicznych. W tego rodzaju ćwiczeniach wykorzystywane są przede wszystkim specjalistyczne urządzenia, zwane reformerami.

Czym są reformery?

Powstaje pytanie o to, czym są owe reformery? Samo urządzenie nie jest wynalazkiem współczesnym. Reformery zostały stworzone przez Josepha Pilatesa, twórcę samej metody ćwiczeń. Są to urządzenia przypominające swoim wyglądem łóżko rehabilitacyjne. Być może swoimi wymiarami oraz wyglądem mogą czasem przerazić, ale tak naprawdę jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów wykonywania ćwiczeń. Reformery pozwalają ćwiczyć bardziej skutecznie i dokładnie. Dzięki nim mamy do czynienia ze znacznym rozszerzeniem możliwych do wykonywania pozycji ćwiczeniowych. Dzieje się tak z uwagi na samą konstrukcję, na samą budowę owych urządzeń.

Budowa reformerów

Jak zatem wyglądają owe urządzenia mające na celu wspomóc w walce z bólem kręgosłupa i nie tylko? Jak już wspomniano, reformery pilates przypominają nieco łóżko rehabilitacyjne. Owo łóżko może mieć zróżnicowane kształty, wymiary, gdyż na rynku mamy do czynienia z ich różnymi modelami. Podstawowymi elementami, które powinny znaleźć się w każdym reformerze są:

  • – podłużna solidna rama
  • – ruchomy wózek
  • – prowadnice
  • – linki lub paski wraz z uchwytami

Reformery pozwalają na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń. Można dzięki nim kłaść nacisk na różnego rodzaju partie mięśniowe, w tym głównie mowa jest o partiach mięśni głębokich kręgosłupa. Urządzenia pozwalają na zróżnicowany naciąg sprężyn, dzięki czemu można jeszcze bardziej skutecznie ćwiczyć.

Reformery to tylko jedne z urządzeń wykorzystywanych w trakcie ćwiczeń pilates. Do tych powszechnie stosowanych można także zaliczyć cadillac, piłki, linki i wiele innych wspomagających przyrządów. Istotnym elementem jest to, aby po prostu ćwiczyć skutecznie, a w uzyskaniu niektórych celów treningowych to właśnie pilates jest najbardziej skutecznym sposobem aktywności.

Dodaj komentarz

Top