You are here
Home > Pilates > Pilates i wykorzystywany sprzęt

Pilates i wykorzystywany sprzęt

pilates

Zajęcia pilates są obecnie jednym z najczęściej spotykanych. Ich popularność ma bardzo różne podłoże. Przede wszystkim są to bardzo łatwe do wykonania ćwiczenia i tym samym każdemu mogą one przyjść z bardzo dużą łatwością. Poza tym również nie są to ćwiczenia bardzo obciążające organizm, w tym głównie mowa jest o stawach. Jeśli bowiem ćwiczymy biegając, jeżdżąc na rowerze czy też na siłowni, to mamy wówczas do czynienia z większym obciążeniem na stawy. W zajęciach pilates mamy do czynienia z ćwiczeniami bez udziału jakiegokolwiek pomocniczego sprzętu lub też z jego udziałem. W tym drugim przypadku możemy między innymi mówić o wykorzystaniu specjalistycznych piłek, ale w głównej mierze należy wskazać na reformery.

Czym są reformery?

Powstaje oczywiście bardzo ważne pytanie związane z tym, czym tak naprawdę są owe reformery? To nic innego jak specjalistyczne łóżka do pilates, dzięki którym można wykonać prawie wszystkie pozycje ćwiczeniowe zwyczajowo spotykane na siłowniach. Tutaj jednakże mamy do czynienia z taką ich konstrukcją, w której nie mamy do czynienia z występowaniem nadmiernych obciążeń podczas poszczególnych ćwiczeń. Reformery składają się ze specjalnej, wsuwanej platformy oraz szeregu linek, uchwytów oraz innych elementów pozwalających na wykonywanie różnych ćwiczeń. Mamy do czynienia z różnymi modelami, z różnymi wielkościami reformerów w zależności od aktualnych potrzeb danej osoby.

Co nam dają reformery?

Zajęcia pilates są związane z szeregiem wymiernych korzyści dla zdrowia i kondycji fizycznej. O owych korzyściach jest mowa niezależnie od tego czy wykorzystywane są reformery, czy też nie. Jakie jednak szczególne korzyści możemy odnieść stosując owe łóżka do pilates? Należy tutaj wskazać na:

– znacznie większą wytrzymałość mięśniową oraz siłę mięśni,

– większą giętkość ciała, znacznie zwiększoną elastyczność,

– wysmukloną sylwetkę ciała, lepszą postawę ciała,

– lepsza koordynacja ruchowa, poprawa równowagi ciała

Tych korzyści mamy znacząco więcej, a wymienione są tymi podstawowymi. Na pewno jednak można mówić o bardzo pozytywnym odbiorze, jaki występuje po ćwiczeniach pilates  z użyciem reformerów. Sprzęt bez wątpienia do tanich nie należy, aczkolwiek kluby fitness decydują się na ich zakup z uwagi na to, że ćwiczenia na nich cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Tym samym konkretne kluby fitness cieszą się również bardzo dużym zainteresowaniem. Warto w tym miejscu dodać, że na reformerach może ćwiczyć każdy bez względu na wiek i stopień zaawansowania, na kondycję ciała.

Dodaj komentarz

Top